המוצר מחכה לך בעגלה

הסיפור המדהים של סטיב ג׳ובס והטיפוגרפיה

סטיב ג'ובס, אחד המייסדים המבריקים של אפל, תמיד ידע לראות מעבר למה שנראה לעין. הסיפור של ג'ובס עם טיפוגרפיה התחיל בשנות ה-70, כשהוא היה סטודנט צעיר באוניברסיטת ריד.

 

תחילת הדרך

באותם ימים, ג'ובס היה תלמיד ללא כיוון ברור. הוא החליט לפרוש מהלימודים לאחר שישה חודשים בלבד, אך נשאר בקמפוס כדי ללמוד בקורסים שהעניינו אותו. אחד מהקורסים הללו היה קורס קליגרפיה.

הגילוי

הקורס הזה, שנראה בתחילה כחסר תועלת, היה נקודת מפנה בחייו של ג'ובס. הוא נחשף לראשונה ליופי והאלגנטיות של עיצוב האותיות, לפרופורציות המדויקות ולמרווחים בין האותיות שהופכים טקסט ליצירת אמנות. הוא למד על גופנים סריפיים וסנס-סריפיים ועל השפעתם על הקריאה והאסתטיקה.

החזון מתממש

כשג'ובס הקים את אפל מספר שנים לאחר מכן, הוא לא שכח את השיעורים שלמד בקורס הקליגרפיה. כאשר הם פיתחו את המקינטוש הראשון, הוא דאג שהמחשב יכלול יכולת תצוגה של גופנים מגוונים ואיכותיים – משהו שלא היה קיים במחשבים אחרים באותה תקופה.

המהפכה הטיפוגרפית

המקינטוש היה המחשב הראשון שהציע מבחר גופנים יפים ומעוצבים היטב, עם ממשק משתמש גרפי שאפשר בחירה נוחה בגופנים. זה היה מהלך מהפכני שהשפיע על כל תעשיית המחשוב והעיצוב.

סיכום

הסיפור של סטיב ג'ובס והטיפוגרפיה הוא דוגמה מצוינת לאיך תחום שנראה שולי וחסר חשיבות יכול להפוך למרכיב מרכזי במוצר שמשנה את העולם. בזכות האהבה של ג'ובס ליופי ולעיצוב, כולנו נהנים מחוויית קריאה ועיצוב טובה יותר במכשירים הדיגיטליים שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X